Uživatelské jméno:     Heslo:    
Pro registrované
V databázi je právě 3 385 pozemků. Vítáme Vás!

Info Reality - Pronájem bytu: Jaké jsou aktuální ceny bytů a budeme bydlet levněji?

05.09.2020

Události letošního jara se také projevili změnami na realitním trhu. V současné době se stále více mluví o ekonomickém dopadu nouzového stavu. Projeví se nynější stav na cenách bytů a poptávce po pronájmu bytu?

Ti, co měli zájem si koupit nemovitost v době nouzového stavu, raději svoje plány odložili. Avšak nyní, kdy dochází k postupným uvolňováním se poptávka po pronájmu či koupi bytu znovu rozběhla a lidé se znova pustili do nákupů a pronájmů nemovitostí, a to pak především ti, které krize finančně nepostihla. Pode informací z realitního trhu je poptávka po nemovitostech stejná jako před krizí, ne-li vyšší.

Typicky se v době krize ceny nemovitostí ve většině případech snižují, avšak tento rok došlo pouze k mírnému poklesu. „V poslední době na realitním trhu sledujeme nárůst nabídky prodejů v panelových domech a nabídku nájemního bydlení v Praze. Všem je nyní jasné, že zvýšení nabídky pronájmů je způsobeno sníženou činností Airbnb,“ sdělila Kateřina Houšková z portálu Bydlisnami.cz.

Zvýšená nabídka pronájmu v Praze má vliv také na chod života v regionech. To ovlivnilo také ceny pronájmu v jiných městech, které se začaly snižovat, což bylo zapříčiněno právě kvůli zvýšené nabídce v Praze. Jako příklad uvádí Bydlisnami.cz byt 2+1 v Mostě, který byl před krizí nabízen za 12 000 korun a nyní se jeho částka snížila o 10 až 20 procent.

Řada lidí, která bydlí v regionu severních Čech pracuje v Praze, avšak snížení cen pronájmu zapříčinilo stěhování pracujících z regionu do Prahy namísto předchozího dojíždění.Autor: Redakce Pozemky CZ
Zdroj: okolobytu.cz

 
provozovatel serveru - info@pozemky.cz - tel: +420 607 688 144, +420 603 147 722